natural, young, face-4701296.jpg

Kas iš tikrųjų jaunina odą?

Kiekvieno kosmetikos produkto etiketė gausi pažadų, tačiau ar tikrai visi jaunatvišką odą žadantys kremai gali atnešti trokštamą rezultatą? Viskas priklauso nuo kosmetikos produkto kūrimo technologijos bei gaminyje esančių veikliųjų medžiagų.

Odos pokytį kuriančios medžiagos, pavyzdžiui, hialurono rūgštis, peptidai, vitaminai, niancinamidas bei kitos medžiagos į odos giluminius sluoksnius gali įsiskverbti tik tada, jei būna patalpintos į medžiagų pernešimo sistemas.  Tam profesionalios kosmetikos gamintojai atlieka daugybę tyrimų, kad veikliosios medžiagos pereitų per mūsų odos raginį sluoksnį – odos paviršių – iki odos giluminių sluoksnių, kur vyksta regeneracijos bei gijimo procesai.

Net ir pačios veiksmingiausios medžiagos nesukurs teigiamo rezultato, jeigu kosmetikos gaminio formulė nesukurs sąlygų toms medžiagoms skverbtis į dermą – giluminį mūsų odos sluoksnį. Todėl dermokosmetikos gamintojai kuria tokias formules, kurios padėtų veikliosioms medžiagoms absorbuotis į giluminius odos sluoksnius – dermą – kur prasideda visi odos pokyčiai bei galima odos transformacija. 

Štai čia ir regime skirtumą tarp profesionalios ir mėgėjiškos kosmetikos – profesionalios kosmetikos gamyba yra pagrįsta klinikiniais tyrimais, tiriančiais aktyviųjų medžiagų veiklumą ir mūsų odos pralaidumą, kad tos medžiagos galėtų įsiskverbti. Tuo tarpu nekokybiškos sudėties kosmetikoje dominuoja silikonai, konservantai bei kitos sintetinės medžiagos, kurios nugula ant mūsų odos paviršiaus, sukuria dirbtinį lygios, švelnios odos jausmą, o giluminių odos sluoksnių net nepasiekia, tad ir tikrojo, ilgalaiko rezultato nesukuria. 

Tad atsakant į klausimą, kokia kosmetika išties turi galią atjauninti odą, verta atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmiausia, ar gaminys turi veikliąsias medžiagas ir kokioje ingredientų sąrašo pozicijoje – priekyje, viduryje ar pabaigoje – jos yra. Jeigu priekyje ar viduryje, tai reiškia, kad aktyviųjų medžiagų koncentracija yra didžiulė arba pakankamai didelė, kad sukurtų teigiamą poveikį. Jeigu gale – jos koncetracija yra per maža, kad produktas būtų efektyvus. 

Antra, kokios medžiagos dominuoja kosmetikos gaminio sudėtyje. Didžiąją kosmetikos priemonių dalį turėtų sudaryti vanduo, aliejai, augaliniai ekstraktai, peptidai, augimo faktoriai, vitaminai bei gerosios bakterijos, kurios palaiko sveiką odos mikroflorą. Taip pat nederėtų išsigąsti įvairių sudėtyje esančių rūgščių, kadangi rūgštinė terpė – tai natūralus mūsų odos pH, kurį ir derėtų palaikyti. 

Trečia, ingredientų sąraše reikėtų atkreipti dėmesį ir į tuos komponentus, kurių kokybiškoje kosmetikoje būti neturėtų. Verta peržvelgti, ar sąraše nėra putojančių medžiagų (sulfatų) bei alkoholio, kurie dirgina odą ir ją išsausina. Tokia kosmetika ne tik nedaro teigiamos įtakos odai, tačiau gali sukelti ir daugiau odos problemų. Taip pat reikėtų vengti kvapiklių bei konservantų, o jeigu yra, pageidautina, kad būtų pačiame sudėties sąrašo gale (kas reiškia minimalų, neigiamo efekto odai neturintį kiekį). Svarbu žinoti savo odos tipą, nes, pavyzdžiui, normalios odos savininkams kvapikliai gali neturėti jokios reikšmės, o jautrios ir itin jautrios ar probleminės odos savininkams griežtas kvapiklių atsisakymas kosmetikos gaminiuose gali būti išties svarbus. 

Būtent šiais kriterijais vadovaujantis atrinkome produktus DayBliss internetinei profesionalios kosmetikos parduotuvei – kiekvienas gaminys yra pagrįstas moksliniais, klinikiniais tyrimais, o sudėtis – švari ir kupina veikliųjų medžiagų.

Pirkinių krepšelis